2maj
Zawodnicy wyruszają na trasę 18. PZU Cracovia Maratonfot. S. Gruchalski; Zakład Infrastruktury Sportowej w Krakowie;

18. PZU Cracovia Maraton

krakowskie święto biegowe, w którym warto wziąć udział

Stosując się do własnych zaleceń i chcąc określić miejsce, z którego ruszam w drogę do tegorocznego Celu, wystartowałem w drugim swoim maratonie, i choć pod koniec biegłem już w głębokim stuporze, to teraz, z każdą chwilą, odkrywam kolejne tego wydarzenia walory. Zresztą przeczytajcie i oceńcie to sami.

Czytaj dalej
29kwi
Jak zmotywować się do biegania kiedy nic się nie chce 

6 sposobów na utrzymanie motywacji do biegania

Bieganie jest fajne! Ale nawet tych, którzy połknęli bakcyla biegania, może czasem dopaść niemoc i zwątpienie. Ofiarom takiej zapaści dedykuję niniejszy wpis zawierający 6 sposobów na jej pokonanie. Po pierwsze ...

Czytaj dalej
25kwi
Ułożenie planu biegowego to zawiła i skomplikowana sprawa 

Jak przebiec Maraton poniżej trzech godzin

szkic planu biegowego

Jak przebiec maraton poniżej trzech godzin?
Toć to bułka z masłem. Toż wystarczy pobiec szybciej niż ostatnim razem, gdy pod koniec biegu dziarsko powłóczyłeś sztywnymi jak kołki nogami, a w głowie myśl zajadła tkwiła „I gdzie ty tak biegniesz? Stańże i odpocznij!”. Aby to uczynić PLAN ułóż co obejmuje ...

Czytaj dalej
25mar
fot. D. Zagórski, KKB Dystans

16. Krakowski Półmaraton Marzanny

Stało się! Nadeszła wiosna, a wraz z nią oficjalne rozpoczęcie sezonu biegowego w postaci 16. Krakowskiego Półmaratonu Marzanny. Ponieważ debiutanckim moim startem był ten w zeszłorocznej edycji tego biegu, więc dumnie mogę teraz Wam ogłosić pierwszą rocznicę mojego bzikowatego biegania.

Czytaj dalej
20mar
 

To się udać nie może!

cel biegowy na 2019

Bez celu nie da pobiegnę! Tak już mam, i pewnie nie jestem tu żadnym wyjątkiem, że aby w czymś wytrwać potrzebuję celu, celu łaknę. Dobrze aby Cel niósł w sobie Wyzwanie i element Gry - niechby i w trybie samotnika. Cel niełatwo mi znaleźć, ale gdy to się już uda, to w lot zachodzą przeróżne zjawiska ...

Czytaj dalej
18mar
Rozgrzewka uczestników Aviva Air Run 2018 w Krakowiefot. Fundacja Aviva

4 starty po 100 słów

albo i więcej

Zbyt wiele czasu zajęło mi odkrycie, że starty w imprezach biegowych to dobra zabawa, spore urozmaicenie treningów, a bywa, że i wielka motywacja. Wszystko to pomaga przetrwać chwile, w których pojawia się ta niedorzeczna myśl, czy aby nie lepiej byłoby spędzić najbliższą godzinę przed telewizorem niźli w śniegu z deszczem przemierzać pod wiatr kolejne kilometry.

Czytaj dalej
17mar
Zawodnicy na starcie 10. PKO Silesia Maratonfot. P. Witwicki, fundacja Silesia Pro Active

Ja już dalej nie biegnę

10. PKO Silesia Maraton

W końcu przyszedł czas na próbę do, której przygotowywałem się przez cały sezon. Najwyższa była już pora, bo z braku startów treningi stawały się wyzwaniem.

Czytaj dalej
14mar
Ponure skutki biegania - czytasz na własną odpowiedzialność 

Efekt Uboczny

Jaki ty jesteś gruby! - przyjaźnie powiedziała rok temu moja lepsza połowa do gorszej.
Zaraz, zaraz - pomyślała Gorsza (dobrze wie, że z Lepszą się nie dyskutuje). To, że mam rubensowskie kształty nie oznacza od razu, żem gruba!

Czytaj dalej
12mar
Księgi z terminami biegowymi 

Biegowy Glosariusz

Wciąż uzupełniane i nigdy w pełni kompletne, zestawienie, użytych w innych postach, terminów biegowych wraz z ich objaśnieniem. Wszystko to w wielkim skrócie!

Czytaj dalej